APS (AKILLI PARK SİSTEMİ)

Akıllı Park Sistemi; geliştirilen donanım-yazılım yardımıyla otopark ve sokaklarda ki boş park yerlerini anlık olarak mobil uygulama ile görme imkanı sunarken; park sonrasında ödeme işlemini gerçekleştiren akıllı park kontrol sistemidir.

BİYOMEDİKAL TEKNOLOJİLER

Hastalık erken tanı-teşhis ve takip kitleri  ve bu alandaki giyilebilir teknolojiler üzerine projeler geliştirilmektedir. Bu kapsamda yapılan çalışmalarla Ovaryum Kanser Tanı-Teşhi Kiti geliştirilmiş ve patentlenmiştir.    

ROBOTİK TEKNOLOJİLER 

Uzaktan kontrol edilebilir, giyilebilir ve otonom çalışan olmak üzere robotik alanda çalışmalar gerçekleştirilmektedir.

SMART GARDEN:                        ENDÜSTRİ 4.0 VE LED TEKNOLOJİSİYLE GELİŞTİLMİŞ HİDROPONİK SİSTEMLER

Smart Garden Projesi kapsamında; kapalı alanda kurulması planlanan yeni nesil bitki üretim tesisleriyle, bitkilere özgü geliştirilen LED aydınlatma ünitesiyle 4 mevsim hiçbir zirai ilaç kullanmadan normal tarıma oranla 2 kat daha kısa sürede ve %95 daha az su kullanarak 30 kata kadar kat çıkma imkanı ile minimum alanda maksimum verimle üretim yapan yeni nesil aeroponik-hidroponik bitki üretim tesislerinin kurulması amaçlanmıştır. Bu kapsamda 4 yıldır yapılan çalışmalarla 105 farklı tür üzerine çalışmalar gerçekleştirilmiştir. Bu kapsamda optimizasyonu sağlanan bitkilerle; m-garden, u-herb, u-pro, u-garden ve u-plants markaları geliştirmiştir.

AKILLI EV KONTROL SİSTEMLERİ 

Endüstri 4.0’ın kavramlarından olan nesnelerin interneti ile geliştirilmiş otomasyon kontrol sistemleri ile akıllı ev sistemleri alanlarında paket otomasyon sistemleri geliştirilmiştir.

Küresel Isınma,
Doğal Afetler ve Bilinçsiz Tarım Uygulamalarının
Tarımsal Üretim Üzerindeki Etkileri ve Önemi

0
Farklı Bitki
0
Farklı tasarım
0
Yıl
0
Ülke
0
Ödül
Top